Ciekawostki

Jak zorganizować przeprowadzkę?

Każdy, kto przynajmniej raz w życiu się przeprowadzał wie doskonale jak czasochłonne i stresujące jest to zadanie. Mnóstwo osób nawet nie chce samodzielnie tego załatwiać i oddaje powierza przeprowadzę sprawdzonym, doświadczonym firmom, które zorganizują wszystko za niego. Niestety pewnych czynności nie zrobi nawet najlepsza firma. Chodzi bowiem o przegląd osobistych rzeczy klienta i zapakowanie ich na czas transportu. Jak to zrobić szybko i sprawnie? Podpowiedź poniżej.

Zgromadzenie pudełek

Osoby, które często w życiu się przeprowadzały wiedzą doskonale, jak pomaga dobra organizacja przy tym przedsięwzięciu. Wiele z nich przygotowuje się do przeprowadzki nawet i kilka miesięcy, gdyż nie łatwo z dnia na dzień spakować cały swój dotychczasowy dorobek. Bardzo ważne jest też zorganizowanie przedmiotów, które niezbędne są przy przewiezieniu rzeczy. Pojemniki, pudełka, worki są niezwykle potrzebne i to dzięki nim sprawnie idzie pakowanie raz rozpakowywanie rzeczy w nowym miejscu. Skąd je wziąć? Wiele popularnych marketów ma w sprzedaży pudełka i pojemniki, które przeznaczone są specjalne dla osób przeprowadzających się. Jednak ich ceny są bardzo wygórowane, a w przypadku, gdy klient potrzebuje ich naprawdę sporo, w konsekwencji może na nie wydać naprawdę fortunę. Dobrym pomysłem jest więc odwiedzenie lokalnych sklepów spożywczych. W nich bardzo często właściciele posiadają mnóstwo niepotrzebnych kartonów, które tylko im przeszkadzają. Ponadto, mnóstwo firm zajmujących się przeprowadzkami również posiada w swojej ofercie odpowiedni asortyment, który wypożycza klientom na czas przeprowadzki. Przeprowadzki Warszawa oferuje między innymi: duże kartony na odzież, specjalne pojemniki na żywność, a nawet ruchome wieszaki, dzięki którym można przewieść w wygodny sposób odzież.

Worki

Przy przeprowadzce nie tylko sprawdzają się wielkie, papierowe kartony. Większość osób lubi pakować ubrania, pościele i inne rzeczy w specjalne worki próżniowe, w których naprawdę sporo się mieści i które po odsysaniu powietrza zajmują niewiele miejsca w aucie. Takie rozwiązanie jest idealne, gdy pakuje się ubrania, których na pewno nie będzie się nosiło w najbliższym czasie i które wylądują w nowym miejscu najprawdopodobniej gdzieś w schowku.

Plan pakowania

Organizacja nie tylko samej przeprowadzki jest ważna. Bardzo istotne jest również odpowiedni plan działania przy pakowaniu. Mnóstwo osób zabiera się za to w nieprawidłowej kolejności, dlatego na kilka dni przed terminem wywiezienia rzeczy są oni już bardzo zniechęceni i zmęczeni zaistniałą sytuacją. Dobrze jest więc wiedzieć, iż w pierwszej kolejności warto spakować to, co jest najważniejsze i niezbędne do życia. W pierwszej kolejności z naszego starego mieszkania lub domu powinna wyjechać żywność, środki higieny osobistej, najpotrzebniejsze ubrana, rzeczy codziennego użytku itp. Meble, sprzęty, dodatki zazwyczaj opuszczają dom na samym końcu. W takiej kolejności warto też poszczególny asortyment rozpakowywać w nowym miejscu, by mieć pewność, że to co najpotrzebniejsze na pewno jest pod ręką.