Biznes

Jak zabezpieczyć swój dobytek na czas przeprowadzki?

Przeprowadzki wiążą się często z wielkim chaosem i bałaganem. Możemy za to winić nasze niezorganizowanie, brak jasnej koncepcji relokacji firmy czy zamieszkania w nowym miejscu. Przeprowadzki Warszawa wymagają planowania – bez względu na to, czy organizujemy je sami, czy wynajmujemy firmę przeprowadzkową.

Nasza strategia logistyczna musi być pozbawiona chaosu, jest on bowiem największym wrogiem udanych przenosin w nowe miejsce. Gdy już znamy docelowe miejsce przeprowadzki, pora zacząć działać. Najlepiej spisać nasz plan na kartce i odhaczać wykonane punkty.

Czy to mieszkanie prywatne czy biuro firmy, najlepiej zrobić remanent i od razu pozbyć się rzeczy niepotrzebnych, żeby nam nie zagracały nowego miejsca. Gdy to mamy już za sobą, robimy kategorie rzeczy do spakowania, np. dokumenty, rzeczy osobiste, przedmioty wartościowe, meble, komputery, sprzęt RTV i AGD, sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne itp.

Teraz pora zaopatrzyć się w niezbędne materiały do przeprowadzki, takie jak: taśma klejąca, taśma pakowa, nożyk do otwierania paczek, papier pakowy, kartony i skrzynki do pakowania rzeczy, folia, folia bąbelkowa, sznurek, marker do podpisywania itp.

Bierzemy teraz listę rzeczy do spakowania i przystępujemy do dzieła. Drobne rzeczy pakujemy według kategorii do kartonów i skrzynek, możemy je potem okleić taśmą pakową lub dla pewności obwiązać sznurkiem. Drzwiczki w meblach oklejamy taśmą meblarską, meble owijamy folią, a następnie folią bąbelkową. Podobnie postępujemy ze sprzętem RTV, AGD, komputerowym, sportowym czy instrumentami muzycznymi. Pozostaje nam podpisać wszystkie pakunki wodoodpornym pisakiem.

Teraz można przystąpić do wynoszenia dobytku do samochodu transportowego – mogą się tu przydać koce czy wykładziny, którymi poprzedzielamy sprzęty w aucie. Chcąc załadować samochód samemu, trzeba mieć wiedzę w tym temacie. Gdy mamy z tym problem, bezpieczniej jest zamówić firmę przeprowadzkową, która zrobi to profesjonalnie za nas.

Po prawidłowym załadowaniu samochodu, możemy przystąpić do transportu w miejsce docelowe. Gdy już dotarliśmy na miejsce, musimy dopilnować, żeby ekipa przeprowadzkowa ostrożnie wniosła nasze mienie do nowego lokalu. Musimy dopilnować, żeby nic się nie otarło podczas wnoszenia naszych sprzętów do nowego miejsca.

Teraz pora na rozpakowanie dobytku. Tu także trzeba uważać podczas otwierania czy rozcinania paczek, aby nie uszkodzić ich zawartości. Gdy już rozpakujemy nasz dobytek, pozostaje nam poustawiać i poukładać go w nowym lokalu i zutylizować materiały, w które był on zapakowany.