Ciekawostki

Gdzie najczęściej przeprowadzamy się? Top4 miasta.

Gdzie chcesz mieszkać? Jest wiele czynników, które wpływają na tę decyzję. Jednym z najważniejszych jest lokalizacja. Gdzie zamierzasz znaleźć pracę? Jaki styl życia lubi Twoja rodzina? Czy w okolicy znajdują się szkoły dla Twoich dzieci? Te i inne pytania pomogą określić, jakie miasto jest najlepsze dla Ciebie i Twoich bliskich, gdy patrzysz na miasta przyjazne przeprowadzkom.

Należy jednak zwrócić uwagę na to, jak drogie może być życie w tych miastach. Miasta z wysokimi kosztami mogą utrudnić oszczędzanie, dopóki nie zdobędziemy nowej pracy lub nie będziemy więcej zarabiać.

Przeprowadzka międzymiastowa – na co należy zwrócić uwagę.

Kiedy szukamy nowego miejsca do życia, uciekamy czy kierujemy się do większych miast, gdzie łatwiej jest znaleźć pracę, ale też i wypełnić wolny czas. Bardzo często ludzie przeprowadzają się z terenów wiejskich do miast, w wielu przypadkach bez dużego dobytku, tylko tyle co spakować walizkę lub dwie. Tu przeprowadzka nie stanowi większego wyzwania i można wykonać ją nawet spontaniczne.

Ale co w przypadku kiedy przeprowadzka jest między większymi miastami, gdzie w poprzednim mieście spędziliśmy wiele lat, wręcz stworzyliśmy dom, który posiada sporo klamotów? Samodzielny przewóz byłby wtedy bardzo trudny. W takim przypadku dobrze jest skorzystać z lokalnego przewoźnika, z miasta do którego planujemy się przeprowadzić np. Przeprowadzki Warszawa.

Przy każdej przeprowadzce najważniejsza jest cena i jakość. Przy dużych odległości nie opłaca się zamawiać taxi bagażowego od taksówkarzy bo cena byłaby niczym za kurs taksówką, tylko za wyższą stawkę. Tutaj dlatego dobrze jest wybrać taxi bagażowe oferowane przez firmy przeprowadzkowe, a to wymaga planu i harmonogramu.

Gdzie najczęściej przeprowadzamy się?

Miejsce do którego przeprowadzamy się, zależy od „etapu życia” na jakim jesteśmy. Wiele osób woli uciekać z miasta na tereny bardziej „podmiejskie” by uzyskać spokój, ciszę, ale nie rezygnować z przyjemności jakie oferuje duże miasto.

Choć ciągle najpopularniejszy kierunek przeprowadzi to „jak najbliżej centrum”, a jest to spowodowane również tym że bez znajomości miasta wszelkie dalsze okolice wydają się dużymi odległościami.

Też wpływ na miejsce przeprowadzki ma, czy przeprowadzka jest 1 osoby, czy całej rodziny. Dla 1 osoby miejsce może być „dowolne”, które spełniać będzie minimalne oczekiwania i potrzeby, ale inaczej jest kiedy przeprowadza się całą rodziną.

Wtedy jest to szukanie miejsc spełniających wszystkie wymagania i dające poczucie komfortu. Zwraca się wtedy uwagę na takie rzeczy, jak:

  • Czy jest blisko szkoła dla dzieci.
  • Jak wygląda komunikacja miejska i dojazd do różnych „dzielnic”.
  • Jak blisko są sklepy.
  • I ważne, czy mieszkanie jest wystarczająco duże by pomieścić rodzinę, dając jej członkom odrobinę prywatności.
  • Czy w budynku jest klimatyzacja. Klima warszawa na wysokich piętrach odgrywa bardzo ważną rolę, bo bez niej można utopić się we własnym pocie w okresie letnim. Wysokie budynki nie mają żadnej ochrony przed gorącem, ani cieniem innych budynków często by mogły się wychładzać.

Do jakich 4 miast najczęściej przeprowadzamy się?

Istnieje kilka aglomeracji, które wybierane będą zawsze jako pierwszy wybór, zostawiając sobie inne jako alternatywę. Jest to spowodowane ilością dostępnych ofert pracy, nie tylko w zawodzie jaki wykonujemy, ale i inne „by móc przeczekać”.

Tak lista miast wygląda następująco (kolejność bez znaczenia):

  • Warszawa – najpopularniejszy wybór. Jest to spowodowane tym, iż ilość ofert pracy zawsze jest duża. Zawsze jest jakaś praca, którą wykonać można. Czy to praca w sieciówkach, czy w zawodach specjalistycznych. Ilość rozrywek w ciągu dnia oferuje bardzo dużo, ale w przypadku godzin nocnych jest tyle co poprawnych decyzji „wiadomo kogo”. Imprez jest dużo, ale zwykle życie nocne Warszawy kończy się ok 2-3 w nocy kiedy kluby i puby są zamykane. Jest bardzo mało miejsc 24h poza sklepami monopolowymi. Z czasem jak poznaje się ludzi to i zajęć więcej można wykonywać w godzinach wieczornych, ale dla samotnej osoby preferującej ciszę i wyciszenie, ale aktywne stolica nie do końca jest dobrym wyborem.
  • Kraków – ten kierunek tak samo jak i Wrocław, często obierany jest przez osoby z branży IT, gdzie istnieje wiele dużych korporacji mające główne siedziby tutaj, a nie w stolicy. Również samo miasto oferuje więcej zajęć w godzinach wieczornych niż stolica. Jest to taki ośrodek kultury i historii, gdzie nie ma nerwowej atmosfery stolicy.
  • Wrocław – miasto mostów, Wenecja Polski. Często wybierany przez branżę IT, z powodu nie tylko przystępnych cen, ale również, iż miasto w nocy ma swoje życie. Do tego również komunikacja miejska pozwala na wygodne podróżowanie nie tylko do centrum, ale i na obrzeża.
  • Gdańsk i trójmiasto – blisko morze, atrakcji dużo choć życie nocne nie jest tak aktywne jak we Wrocławiu czy Krakowie, ciągle jest lepsze niż w stolicy.